Lietugāzes, pērkona negaisi, tropiskās vētras, atkušņi un citas bargu laikapstākļu izpausmes var beigties ar to, ka ap jūsu māju īsā laika periodā sakrājas liels ūdens daudzums. Bez adekvātas drenāžas sistēmas liekais ūdens var izraisīt jumta, sienu un pamatu bojājumus. SIA Hydra Baltic sniedz plašu pakalpojumu spektru, to starpā drenāžu sistēmu izveidi, uzstādīšanu. Sazinies ar mums, lai pieteiktu savu pakalpojumu vai noskaidrotu vairāk.

Ūdens novadīšana prom no mājokļa būtu jāsāk ar pamatīgas noteku sistēmas ieviešanu ūdens novadīšanai prom no mājas; ieteicams arī veikt zemes slīpuma (lejup) veidošanas darbus apkārt mājai un ieviest ūdens novadīšanas sistēmu zem zemes, ko vislabāk gan varēs paveikt pieredzējis speciālists.

Sekojiet šajā rakstā minētajiem soļiem, lai uzzinātu, kā vislabāk novadīt lieko ūdeni prom no sava mitekļa.

Nepieciešamās lietas:

 • Notekcaurules
 • Novadcaurules
 • Novadcauruļu pagarinājumi
 • Granulas materiāls
 • Filtrējošs audums
 • Ūdens novades paklājs vai granulas aizbērumam
 • Grants
 • Tvaika plēve (inhibitors)

Soļi

1. Apkārt jumtam uzstādiet ūdens novadīšanas sistēmu

Pārliecinieties, ka ūdens noteces trubai (novades sistēmas daļa, kas notekcauruli vertikāli savieno ar zemi) ir pietiekams pagarinājums ūdens novadīšanai prom no ēkas.

2. Uz leju, prom no mājas veidojiet zemes slīpumu.

Šādā veidā tiks novērsta ūdens sakrāšanās apkārt pamatiem un pagrabam, kas notiek ļoti ātri. Ieslīpi sablīvējiet augsni apkārt savai mājai.

3. Zem zemes izbūvējiet ūdens novadīšanas sistēmu.

Šādā veidā tiks novērsta jebkāda augsnes uzsūkšanās ar ūdeni pie pagraba sienām vai zem tā grīdas. Lai gan šo vislabāk ir darīt mājas celšanas procesā, to tik un tā var paveikt arī jau pabeigtai būvei. Tomēr jāņem vērā, ka šis darbs nav tik vienkāršs, turklāt tā veikšanai nepieciešami speciāli rīki un ekipējums, tādēļ vislabāk uzticēt šī darba izpildi kvalificētiem ekspertiem.

4. Ievietojiet notekcaurules iekšpus un ārpus pamatiem,

kas ir ar laukakmens vai granti piepildīts uzbērums, pamata „grāvja” virspusē. Notekcauruļu galiem vajadzētu atrasties virs pamatiem, bet pašām caurulēm jāatrodas ieslīpi leņķī, kas aptuveni būtu 2.5cm uz 6m. Ja jūsu mājai ir lielpaneļu pamati, caurules ievietojiet tikai gar pamata malu un turpiniet veikt sekojošos instrukcijas soļus:

 •  Apkārt trubām saberiet 5 -7cm biezu kārtu ar granulas materiālu. Tādā veidā tiks veicināta mitruma aizplūšana no augsnes uz caurulēm.
 •  Lai novērstu granulas materiāla un notekcauruļu aizsprostošanos, starp augsni un granulas materiālu ievietojiet filtrējošu audumu.
 •  Blakus pagraba sienām izklājiet ūdens novades paklāju vai veidojiet aizbērumu no granulām. Tas no uzsūkšanās pasargās pat tādas augsnes, kas ūdeni neizvada labi un līdz ar to noslogo pagraba sienas. Šāds spiediens var radīt plaisas un ūdens sūci pagrabā.
 •  10-15cm biezā kārtā zem pagraba grīdas ieklājiet grants slāni un pārliecinieties, ka augsne zem grants iet ieslīpi uz notekcauruli, ko ierīkojāt pamatos. Šādā veidā tiks panākts tas, lai ūdens neuzsūktos cauri grīdai, pat, ja ūdens līmenis ir augsts.
 •  Zem grants slāņa un pagraba betona grīdas ievietojiet tvaika plēvi (inhibitoru). Varat izmantot,  piemēram, 6mm polietilēna plēvi vai plastmasas pārklāju.

Padoms

Ja situācija ir steidzama un jūs nevarat veikt nepieciešamos darbus ap pagarbu, jūs varat pasūtīt virszemes notekas sistēmas ierīkošanu. Tas nav vizuāli pievilcīgākais no risinājumiem, tomēr arī tas pasargātu māju no ūdens radītiem bojājumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

1 + 1 =