Klimatos, kuros nepieciešama mērena gaisa sildīšana vai atdzesēšana, siltumsūkņi piedāvā energoefektīvāku risinājumu kā gaisa kondicionieri vai krāsnis. Siltumsūkņi pakāpeniski pēdējo gadu laikā ir attīstījušies un kļuvuši populāri arī Latvijā. Līdzīgi kā ledusskapji, siltumsūkņi izmanto elektrību, lai pārvietotu siltumu no aukstām vietām uz siltākām tādējādi padarot vēsās telpas vēl vēsākās un siltās – siltākas.

Aukstajos laika periodos siltumsūkņi izsūc siltumu no aukstās ārienes un iepludina to telpās un karstajos periodos otrādi – no siltajām telpām izvada siltumu ārpus mājas. Tā kā siltumsūkņi tikai pārvieto siltumu nevis to ģenerē, to darbības izmaksas var būt pat četras reizes mazākas kā darbinot citas dzesēšanas vai sildīšanas iekārtas.

Klimatos, kuros nepieciešama mērena gaisa sildīšana vai atdzesēšana, siltumsūkņi piedāvā energoefektīvāku risinājumu kā gaisa kondicionieri vai krāsnis. Siltumsūkņi pakāpeniski pēdējo gadu laikā ir attīstījušies un kļuvuši populāri arī Latvijā. Līdzīgi kā ledusskapji, siltumsūkņi izmanto elektrību, lai pārvietotu siltumu no aukstām vietām uz siltākām tādējādi padarot vēsās telpas vēl vēsākās un siltās – siltākas. Aukstajos laika periodos siltumsūkņi izsūc siltumu no aukstās ārienes un iepludina to telpās un karstajos periodos otrādi – no siltajām telpām izvada siltumu ārpus mājas. Tā kā siltumsūkņi tikai pārvieto siltumu nevis to ģenerē, to darbības izmaksas var būt pat četras reizes mazākas kā darbinot citas dzesēšanas vai sildīšanas iekārtas.SIA Hydra Baltic ir uzņēmums ar vairāku gadu pieredzi siltumsūkņu uzstādīšana un apkalpošanā. Ir interese? Sazinies ar mums, lai pieteiktu savu pakalpojumu vai noskaidrotu vairāk.

Vispopulārākais siltumsūkņa veids ir gaisa padeves sūknis, kas pārvieto siltumu starp jūsu mājas un āra telpu gaisu. Ja apsildāt māju ar elektrību, siltumsūknis var samazināt jūsu elektrības rēķinu par 30% līdz 40%. Augstas kvalitātes siltumsūkņi arī samazina gaisa mitrumu daudz labāk kā parasti kondicionieri, kas garantē vienlaikus mazāku enerģijas patēriņa un vairāk komforta vasaras mēnešos.

Mājām, kurām nav ventilācijas šahtu, var izmantot “mini-split” siltumsūkņus, kuriem šādas šahtas nav nepieciešamas. Turklāt, ir radīts arī speciāls gaisa padeves siltumsūknis, kas uzsilda vai atdzesē ūdeni un to var izmantot mājas grīdu apsildei.

Ģeotermiskie (zemes vai ūdens) siltumsūkņi, kas piedāvā vēl augstāku energoefektivitāti, pārvieto siltumu starp jūsu māju un zemi vai tuvējo ūdenskrātuvi. Lai gan to uzstādīšana ir dārgāka, uzturēšanas izmaksas ir mazākas, jo tie izmanto relatīvi nemainīgo zemes vai ūdens temperatūru.

Lai noteiktu vai šāda veida siltumsūknis ir piemērots jums, jāizvērtē jūsu mājas lielums, zem tās esošās zemes saturs un apkārtējā vide. Pretēji gaisa padeves siltumsūkņiem, zemes siltumsūkņus var izmantot daudz ekstrēmākos klimatos un cilvēku, kuri to izmanto, atsauksmes parasti ir ļoti labas.

Kādas ekstras meklēt siltumsūkņos?

Jauni, inovatīvi izgudrojumi nemitīgi attīsta siltumsūkņu kvalitāti un darbību.

Pretēji parastajiem kompresoriem, kas var darboties tikai ar pilnu jaudu, divu-fāžu kompresori spēj darbināt siltumsūkņus ar tādu jaudu, kāda ir nepieciešama dotajā momentā. Tas ļauj ieekonomēt daudz elektrības un paildzināt kompresora dzīves ilgumu. Divu fāžu siltumsūkņi lieliski darbojas kopā ar zonu kontroles iekārtām. Zonu kontroles iekārtas, kas biežāk atrodamas lielās mājās, ļauj automātiski uzturēt dažādas gaisa temperatūras dažādās mājas istabās.

Daži siltumsūkņu modeļi ir aprīkoti ar divu vai maināmu ātrumu ventilatoru motoriem. Šādi motori ļauj kontrolēt gaisa ieplūdes vai izplūdes ātrumu, samazinot caurvējus un elektrības izmaksas. Šāda sistēma arī palīdz samazināt skaņu, ko radītu siltumsūknis, ja tas darbotos tikai ar pilnu jaudu.

Daudzi augstas kvalitātes siltumsūkņi ir aprīkoti ar “desuperheater “ sistēmu, kas savāc lieko silto gaisu, ko izvada siltumsūkņa dzesēšanas funkcija un izmanto šo silto gaisu, lai uzsildītu ūdeni. Ar šādu sistēmu aprīkots siltumsūknis spēj sasildīt ūdeni 2 līdz 3 reizes efektīvāk kā parasts elektriskais ūdens sildītājs.

Vēl viena siltumsūkņus attīstoša tehnoloģija ir spirāles kompresori, kas sastāv no diviem spirāles veida vīstokļiem. Viens no tiem paliek nekustīgs, kamēr otrs nemitīgi riņķo ap to tādējādi saspiežot atdzesējamo gaisu mazākā telpā. Salīdzinājumā ar tipiskajiem virzuļu kompresoriem, spirāļu kompresoru dzīves ilgums ir lielāks un to darbība ir klusāka. Balstoties uz dažādām atsauksmēm, siltumsūkņi ar šādu tehnoloģiju sasilda gaisu par 5.6° līdz 8.3°C  vairāk kā sūkņi ar virzuļu tehnoloģiju.

Lai gan vairums siltumsūkņu kā rezerves variantu aukstajiem laika periodiem izmanto elektriskās pretestības sildītājus, tos var papildināt arī ar dedzinātājiem. Šādi rezerves dedzinātāji palīdz atrisināt to problēmu, ka aukstumā siltumsūkņi sūknē relatīvi vēsu gaisu kā arī samazina tā elektrības patēriņu. Ir ražotāji, kas abas šīs sistēmas uzreiz “iepako” vienā kastē, lai tās varētu uzreiz izmantot bez papildu uztraukuma par siltumsūkņa uzlabošanu. Dedzināšanas sistēmas daļai kā degvielu var izmantot propānu, dabas gāzi, naftu un pat akmeņogles vai koku.

Ja salīdzina parastu siltumsūkni ar tādu, kuram ir šī papildu sildīšanas sistēma,  efektivitātes un ekonomiskuma noteikšanai jāņem vērā arī izmantotās degvielas izmaksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

fourteen + 1 =