Centrālapkures sistēmas uzstādīšana prasa ne tikai daudz laika un pūļu, bet arī rūpīgu plānošanu un zināšanas par nepieciešamajiem materiāliem. Lai gan lielākā daļa darbu sistēmas uzstādīšanā, piemēram, boileru un radiatoru izvēle, cauruļu izkārtošana un pat vadības sistēmas uzstādīšana ir iespējama paša spēkiem, jums vajadzēs sazināties ar sertificētu speciālistu, kurš palīdzēs savienot boileri ar gāzes padevi un pārbaudīs vai visa jūsu izveidotā sistēma strādā, atbilst visām drošības normām un efektīvi apsilda jūsu māju. Šajā rakstā būs pamācīts, kā pareizi uzstādīt centrālapkuri, kas balstīta uz gāzes boileri, bet to paveikt bez iepriekšējās pieredzes daudziem var šķist sarežģīti. Mums, SIA HydraBaltic ir vairāku gadu pieredze centrālapkures sistēmu uzstādīšanā un apkalpošanā.Sazinies ar mums, lai pieteiktu savu pakalpojumu vai noskaidrotu vairāk.

1.Pareizi izvēlaties jums piemērotāko ekipējumu un iekārtas

Izvēlieties boileri, kas ir pietiekami liels, lai varētu ar silto ūdeni apgādāt visas mājā esošās izlietnes, vannas un dušas, taču nav pārlieku liels. Pārāk liela boilera izvēle novedīs pie liekiem tēriņiem, jo uzsildītais, bet neizmantotais ūdens patērēs lieku siltumu un resursus. Ja jūtat, ka šī problēma ir skārusi jūs, tad apsverat iespējas iegādāties jaunu, energoefektīvāku boileri. Izvēlieties radiatorus, kas piedāvā adekvātu siltumatdevi un reizē papildina jūsu mājas interjeru. Vislabāko efektu panāks radiatori, kas izmanto spuras, lai atdotu siltumu telpai.

Iegādājoties vadības paneli jūsu centrālapkures sistēmai, izvēlaties tādu, kam klāt nāk skaidra un saprotama uzstādīšanas instrukcija. Ja klāt esošā instrukcija tomēr šķiet pārāk neskaidra, sazinieties ar produkta ražotāju un palūdzat detalizētāku uzstādīšanas instrukciju.

Boileriem un radiatoriem vienmēr tiek precizēta to siltuma atdeves spēja. Pārliecinieties, ka esat izvēlējušies tādus radiatorus un boilerus, kuru kopējā siltuma atdeve nav pārāk liela vai maza priekš jūsu mitekļa.

Aprēķinot nepieciešamo siltuma daudzumu jūsu mājai, neaizmirstiet ņemt vērā faktu, ka logi, durvis un ārējās sienas strauji zaudē siltumu aukstajos mēnešos.

2. Izveidojiet sev vēlamās centrālās apkures plānu.

Šāds plāns palīdzēs neapjukt un precīzi uzstādīt nepieciešamās siltumapgādes sistēmas smalkākās detaļas.

Plānojot gāzes boilera uzstādīšanu, atrodiet tam vietu no kuras var ērti pieslēgties ūdens caurulēm, gāzes vadam un ventilācijas šahtai.

Izvēloties piemērotu radiatoru izkārtojumu telpā ir svarīgi atcerēties, ka vairumu radiatoru uzstāda zem logiem, lai efektīvi cīnītos ar siltuma izplūdi caur tiem. Taču, ja jūsu logi sniedzas līdz pašai zemei, novietojiet radiatorus blakus tiem. Šī būs visefektīvākā siltuma kontroles metode.

3. Iegādājieties centrālapkures sistēmai nepieciešamās detaļas.

4. Uzstādiet radiatorus.

Novietojiet tos aptuveni 10-15 centimetrus virs zemes, atstājot brīvu vietu grīdas uzkopšanai un cauruļu izkārtošanai. Ūdens ieplūdes un izplūdes caurulēm uzstādiet vārstus, kas ļaus jums kontrolēt ūdens plūsmu.

5. Izkārtojiet radiatoru caurules un boilera krānus.

Lietojiet vara caurules ar spiediena vai kapilāru savienojumiem. Pārliecinieties, ka caurules plūst uz radiatoriem, lai izvairītos no gaisa iestrēgšanas un uzstādītās sistēmas sabojāšanas.

6. Uzstādies vadības sistēmu.

Precīzi sekojiet ražotāja sniegtajām instrukcijām.

7. Atslēdziet ūdens un gāzes piegādi. Uzstādiet boileri.

Un atkal precīzi sekojiet ražotāja sniegtajām instrukcijām. Atcerieties nolīgt palīgā speciālistu, kas palīdzēs savienot gāzes vadu ar boileri.

8. Aizveriet visus radiatoru vārstus, piepildiet sistēmu ar ūdeni un ļaujiet katram radiatoram izvadīt gaisu.

Iedarbiniet siltuma pumpi un izvadiet gaisu no sistēmas. Tad ieslēdzat boileri un izmantojot radiatoriem uzstādītās sviras, sabalansējiet ūdens ieplūdes daudzumu katram radiatoram.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

17 − 7 =