Pirms notekūdeņu attīrīšanas iekārtu iegādes ir jāapsver, kāds tips būs piemērots konkrētajam zemes gabala tipam un lietotāja vēlmēm.

Bioloģiskā attīrīšanas iekārta vai septiķis?

Vispirms ir jāatbild uz dažiem jautājumiem pirms plānojat uzstādīt attīrīšanas iekārtu. Jāņem vērā vietas īpatnības, kuru Jūs vēlaties piešķirt mājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ierīkošanai, vai Jums ir iespēja pieslēgt elektrības padevi, cik cilvēku dzīvos ēkā, no kuras tiks notekūdeņi piegādi attīrīšanas iekārtām, kā arī Jūsu budžets un to, vai Jūs atrodaties aglomerācijas zonā.

Pirkt bioloģisko attīrīšanas iekārtu
Pirkt septiķi

Kāda ir atšķirība starp bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu un septiķi?

Viss notekūdeņu attīrīšanas process bioloģiskās attīrīšanas iekārtās notiek slēgtā tvertnē. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas aizņem mazāk vietas nekā septiķis. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir piemērotas gan lieliem, gan maziem zemes gabaliem.

Bioloģiskās attīrīšanas iekārtās un sedimentācijas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās (septiķos) izvadā kā attīrīto notekūdeņu uztvērējs var darboties infiltrācijas aka, drenāžas laukums, infiltrācijas paketes vai drenāžas tuneļi. Katrs no iepriekš minētajiem risinājumiem jāizvēlas, ņemot vērā vietējos apstākļus, augsnes veidu un absorbciju, gruntsūdens līmeni un attīrīto notekūdeņu daudzumu.

Septiķa gadījumā ārkārtīgi svarīgs aspekts ir zeme, uz kuras paredzēts būvēt notekūdeņu attīrīšanas iekārtu. To izvēlas atbilstoši konkrētās augsnes tipam. Slikti caurlaidīgām augsnēm tiek izvēlēts attiecīgi lielāks drenāžas vai tuneļu daudzums nekā labi caurlaidīgām augsnēm. Augsnes kvalitātei ir liela nozīme arī bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecībā.

Turklāt bioloģiskās attīrīšanas iekārtām raksturīgs lielāks notekūdeņu attīrīšanas ātrums nekā septiķiem (t.i. sedimentācijas attīrīšanas iekārtām), pateicoties kuram attīrītā ūdens kvalitāte ir daudz labāka. Aprēķināts, ka tiek iztīrīti 94% piesārņotāju. Turklāt bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās nav nepieciešams pievienot baktērijas, kā tas notiek septiķos.

Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir aprīkotas ar vadības sistēmām, kurām nepieciešama pieslēgšanās elektrotīklam (piemēram, sistēmai SIMPLE).

Ļoti svarīgs ir to cilvēku skaits, kuri dzīvo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu uzstādīšanas vietā. Tās jauda jāizvēlas atbilstoši mājsaimniecības locekļiem neatkarīgi no tā, vai mājas notekūdeņu attīrīšanas iekārta būs septiķis vai bioloģiskā.

Attīrītos notekūdeņus no bioloģiskās attīrīšanas iekārtas var veiksmīgi izmantot saimnieciskiem mērķiem.

Bioloģiskā attīrīšanas iekārta ir ļoti progresīva notekūdeņu attīrīšanas sistēma, tādēļ tā prasa mazāk cilvēku iejaukšanos attīrīšanas procesā nekā septiķis. Septiķis ir viens no vienkāršākajiem risinājumiem sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtu jomā.

SIA “Hydra Baltic” piedāvāto Frukko mājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu cena ir ļoti konkurētspējīga, salīdzinot ar citiem ražotājiem. Pateicoties tehnoloģiskajai attīstībai, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas vienmēr būs labākas par septiķu (sedimentācijas attīrīšanas iekārtu) cenu.

Kopsavilkums

Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas priekšrocības:

– Instalācijas lielums:  to var uzstādīt uz maziem zemes gabaliem;

– Uzlabota notekūdeņu attīrīšana;

– Iespēju izmantot attīrītos notekūdeņus saimnieciskiem mērķiem;

– Augsnes kvalitātei nav nozīmes;

– Liels skaits attīrīto notekūdeņu savākšanas iespēju;

– Attīrīšanas kontroles sistēma;

– Atbilst PN – EN 12566-3 + A2: 2013 standartam.

Septiķu (sedimentācijas attīrīšanas iekārtas) priekšrocības:

– Vienkārša tīrīšanas sistēma;

– Zemākas attīrīšanas iekārtas izmaksas; – Atbilst standartam PN – EN 12566-1.

Mājaslapas sadaļā “Produkcija” ir redzama biežāk pieprasītā produkcija (cenas + produktu īsi apraksti un tehniskās lapas ar pilnu informāciju), kā arī ir pieejami citi produkcijas veidi un risinājumi. Sazinieties ar mums, lai mēs varētu sniegt Jums konsultāciju par labāko pieejamo risinājumu ikvienai situācijai.

SAZINIETIES AR MUMS, LAI MĒS VARAM RAST LABĀKO RISINĀJUMU TIEŠI JŪSU ĪPAŠUMĀ. ZVANIET UZ NUMURU +371 22339868, RAKSTIET E-PASTĀ info@hydrabaltic.lv VAI IEPAZĪSTIETIES AR MŪSU DARBIEM UN FRUKKO PRODUKCIJU MŪSU MĀJASLAPĀ www.hydrabaltic.lv